Volejbalový oddíl Mohelnice
Mohelnice oficiální stránky

Dvojzápas s týmy Troubek a Otaslavicemi

Minulý víkend proběhl další volejbalový zápas mezi našim A družstvem mužů a soupeři z Otaslavic a Troubek. Protože Otaslavice nemají vlastní tělocvičnu, byly zápasy odehrány v moderní hale v Nezamyslicích. Výhodu domácího prostředí tedy neměl ani jeden z volejbalových týmů. Přijeli jsme v hojném počtu sedmi hráčů v půlce prvního utkání mezi volejbalisty z Otaslavic a Troubek, kde Otaslavice předváděli kvalitnější volejbal.

První naše utkání bylo proti týmu z Troubek. Do zápasu jsme nenastoupili úplně dobře a soupeř celý set vedl až skoro do koncovky. Díky lepší koncovce jsme nepříznivý stav odvrátili a set dotáhly do vátězného konce. Druhý set už probíhal v úpně jiném rytmu a soupeře jsme hladce porazili o 10 bodů. V přetím setu se Troubky pokusili ještě zabojovat, ale nebylo jim to nic platné a utkání skončilo vítěztvím 3:0 pro Mohelnické volejbalisty.

Druhé utkání s Otaslavicemi začalo bohužel velmi bolestně pro jednoho z hráčů soupeře. Za stavu 4:3 pro volejbalisty Otaslavic si jejich smečař po souboji na síti udělal výron v kotníku a musel předčasně ukončit utkání. Otaslavicím tak nezbylo, než nasadit svého zkušeného matadora, který původně neměl ani hrát. Než se vyřešila tato nepříjemná situace a skončila nucená přestávka, tak jsme trochu vychladli, což nám moc pohody do herního projevu nepřidalo. I proto jsme v prvním setu už nepředvedli žádný volejbalový výkon a soupeř první set hladce vyhrál. Druhý set probíhal v podobném duchu, kde účinné soupeřovy útoky středem sítě dělaly "krátery" v palubovce na naší straně. Protože jsme byli přesvědčeni, že jsme lepším týmem a chtěli ukázat naše volejbalové umění, zapnuli jsme ve třetím setu a podařilo se nám Otaslavicím set ukrást a dostat se ještě do zápasu. Bohužel pro Mohelnický volejbal jsme v posledním setu pouze kupili osobní chyby a Otaslavice nám utekly v půlce setu na rozdíl 8mi bodů. Přestože jsme v koncovce posledního setu ještě zapnuli a dotáhli soupeře na rozdíl 4 bodů, na vítěztví to nestačilo. Druhé utkání jsme tedy prohráli 1:3 na sety.

Pokud se chcete podívat na některé momenty ze zápasu i obrazem navštivte naši fotogalerii.