Volejbalový oddíl Mohelnice
Mohelnice oficiální stránky

Předpověď se vyplnila, zápasy Šumperk, Šternberk

Tak se moje včerejší předpověď vyplnila. První zápas jsme nastoupili proti celku Šumperka. Do úvodního setu jsme nevstoupili špatně a do stavu 11:9 jsme se soupeřem drželi krok. Pak nastal výrazný problém na příjmu na naší straně a rázem bylo o prvním setu rozhodnuto, protože jsme dostali sérii 7mi bodů v řadě. Na vině nebyl ani tak soupeřův tvrdý smečovaný servis, jako spíše totální výpadek našich hráčů na příjmu. Tento set byl již pro nás zpracen, neboť Šumperští volejbalisté nedělali zbytečné chyby a i přes naši snahu o dotažení si svůj náskok udrželi až do koncovky. Bylo nám jasné, že bez příjmu nemůžeme proti Šumperku předvést žádný volejbal i když na bloku a při smeči byly naše výkony vyrovnané a o výsledek jsme se mohli poprat. Další dva sety byly pro nás už lepší, ale kvalitu přájmu se nám moc zlepšit nepodařilo a díky tomu jsme se Šumperkem hladce prohráli 3:0. Mrzí nás hlavně to, že jsme je díky svým vlastním chybám ani moc nepotrápili.

Do druhého zápasu proti volejbalistům Šterbnerku jsme nastoupili v lehce posíleném složení. Přibyl Jirka, který zapomněl doma boty a díky tomu se prvního zápasu nemohl zůčastnit. Druhý zápas se odehrával více v naší režii. Po prvotní prohře jsme se oklepali a byli jsme rozhodnuti nedat nic týmu Šternberka zadarmo. Díky naší bojovnosti v obraně a poli se nám podařilo vyhrát první set. V druhém setu jsme měli v půlce hry opět výpadek na příjmu a ten způsobil prohru v tomto setu. To rozhodlo, více jsme se semkli a opět jsme bojovali v poli a na hřišti byl úplně jiný celek než v prvním utkání. V třetím setu jsme se tahali až do koncovky, vytvořili si malý náskok dvou bodů a hned první setbol dokázali vyhrát. Musím tímto pochválit naše blokaře Lamu a Luďu, kteří předváděli výbornou hru na středu sítě a výrazně pomohli k vítěztví. Ve čtvrtém setu jsme již soupeře nepustili do vedení a trochu jim utekli ve střední části setu o 3 míče a celkově set vyhráli 25:20. Takže celkové skóre našeho volejbalového výkonu v tomto uktání bylo 3:1 a volejbalisty Šternberka jsme sesadili z první příčky.