Volejbalový oddíl Mohelnice
Mohelnice oficiální stránky

Nedělní utkání na palubovce Litovelského týmu

Prvním celkem který nás čekal byl tým ze Samotišek. Věděli jsme že v prvním zápase byla Litovel výrazně lepší a Samotišky si nesli do našeho utkání prohru 3:0 na sety. Nastupovali jsme tedy sebevědomě a nechtěli jsme nechat soupeři žádné pochyby o tom, kdo bude řídit tento zápas a kdo je jeho favoritem. Již v prvním setu v koncovce ale došlo k zaváhání našeho týmu, které pro nás nakonec dopadlo těsným vítěztvím 26:24 na body. Do druhého setu jsme tedy nastoupili řádně nažhaveni a díky tomu, že jsme nedělali zbytečné chyby jsme tento set hladce vyhráli 25:14. V třetím setu ale soupeř ukázal drápky a v půlce setu jsme prohrávali již o 8 bodů, přestože jsme se dokázali dotáhnout na rozdíl pouhých 2 bodů za stavu 19:17, set se nám již nepodařilo dotáhnout do výtezného konce a stav byl 2:1. Ve čtvrtém setu jsme zůstali bojovní a skóre bylo až do koncovky velmi vyrovnané, po přelévání se na jednu i na druhou stranu jsme nakonec set dotáhli do výtězného konce 30:28 a vyhráli utkání 3:1.

Bylo jasné, že jestliže se nám nepodaří proti celku Litovle hrát výrazně lepší volejbal a vyvarovat se vlastních chyb, budeme mít mnohem menší šanci vyhrát. Do zápasu jsme nastoupili v plné sestavě jmenovitě: Buďák, Orsák, Luďan, Jirka, Lama a Robokop a jako libero nám asistoval Hvězdič. Přestože jsme na Litovel vyrukovali hned od zařátku, bylo vidět že je to zkušený celek a vzápětí nás dotáhl. V půlce setu jsme ztráceli již 3 body za stavu 14:17 a nevypadalo to pro nás růžově. Celek Litovle nedělal moc chyb a byl velice kompaktní. Na naší straně byl bojovný duch, ale měli jsme oproti soupeři horší přítah. Toho dokázali domácí využít a první set vyhráli. Do druhého setu jsme zkusili zamíchat sestavou a na blok přišel Honza a na post univerzála Kuba. Bohužel i druhý set měl podobný průběh. Díky vlastním chybám na smeči, kdy Litovel hrála velmi kvalitně na bloku a z toho vycházela i jejich obrana v poli a stěžovala našim hráčům dávat jednoduché přímé body, jsme set prohráli hladce v koncovce. Již v druhém setu se ukazoval problém v poli na příjmu, kdy jsme měli hodně problémů kvalitně si přitáhnout. Tento stav vygradoval ve třetím setu, kde jsme díky vlastních chybám na příjmu nedokázali dát soupeři více jak 12 bodů a zápas hladce prohráli 0:3. Litovel byla kvalitnější ve všech herních činnostech a neměla s naším celkem žádné větší problémy.