Volejbalový oddíl Mohelnice
Mohelnice oficiální stránky

Zápas v Šumperku

Na tento sobotní zápas jsme nepřijeli v úplně ideální sestavě, ale neodradilo nás to od myšlenky poprat se o každý balon na hřišti. První zápas jsme hráli s domácím celkem Šumperka za zamračené oblohy a lehce klouzajícího hřiště. Hned od začátku zápasu jsme však na hřišti vyráběli mnohem více chyb než velmi omlazený kádr Šumperských volejbalistů. První set jsme prohráli velmi hladce a nepodařilo se nám vůbec do zápasu nastoupit. Další sety se vyvýjeli podobným způsobem i když tam jsme již alespoň v některých akcích předvedli volejbalovou hru. Zápas skončil 3:0 ve prospěch šumperských volejbalistů po celkem hladkých koncovkách v každém setu.

Do dalšího zápasu jsme nastoupili proti celku Šternberka, který přijel v docela silné sestavě. Na tento zápas se na nás již začalo smát sluníčko, které nám svým svitem lehce znepříjemňovalo hru. Do zápasu jsme nastoupili podobným způsobem jako proti celku Šumperka, ale byla v našem družstvě vidět více bojovnost a podařilo se nám zlepšit hru na příjmu a na nahrávce. Přesto jsme na slunečné straně první set prohráli. V druhém setu se prokázal stejný hendikep i na straně soupeřů, který se nám podařilo zužitkovat a set dotáhnout set do vítězného konce. V dalším setu jsme se prali o výsledek ještě urputněji, ale koncovka nám nevyšla a soupeř vedl 2:1. Na lepší straně se sluncem v zádech bylo zase na nás abychom předvedli svoji hru, což se nám i dařilo a se soupeřem jsme drželi krok. Bohužel vlastními chybami v koncovce se nám šternberští vzdálili na rozdíl čtyř bodů a tento náskok jsme již nedokázali zvrátit a podlehli 1:3.

Přstože jsme prohráli oba zápasy celkem jednoznačným výsledkem, tak jsme se svojí hrou alespoň v druhém zápase byli vcelku spokojeni. Musíme doufat, že se postupně více vyhrají naše nové posili střeďák Honza a nahrávač Jakub a tým se bude moci více soustředit na klíčové okamžiky zápasu, než na vlastní chyby.