Volejbalový oddíl Mohelnice
Mohelnice oficiální stránky

Dvojzápas se Štěpánovem a Samotiškami

Hrálo se venku za relativně pěkného počasí na hřisti týmu ze Stěpánova. Přesto by byl podtitul prvního zápasu sluneční svit a v druhém případě větrná hůrka. První zápas s týmem ze Štěpánova, který byl papírovým favoritem, sme odehráli za bezvětří, ale se sluncem ve tvářích na jedné ze stran. Tento běžný jev byl velkým hendikepem pro obě mužstva, jakmile se ocitla na straně proti slunci. Hráli jsme dobře a dařilo se nám držet se soupeřem tempo, a proto jsme dotáhli zápas i do stavu 2:2 na sety a šli s velkým očekáváním do tiebreaku. Poslední pátý set jsme otáčeli strany za stavu 8:7 pro náš tým a věřili jsme stále ve víteztví. Bohužel další vývoj setu byl pro nás nepříznivý a prohráli jsme se soupeřem 2:3 na sety. I přes prohru jsme ukořistili jeden bod a pocit z utkání byl pro náš tým povzbuzením do dalšího zápasu.

Druhý zápas jsme ale bohužel narazili na zkušené bobry ze Samotišek. Jejich volejbalové podání hry je sice již ze starší školy a s moderním volejbalem má již málo společného, ale jejich sehranost a souhra v poli je příkladná a i proto jsme proti nim neměli šanci. Na našem výkonu se podepsal také fakt, že se změnilo počasí a místo slunce vytáhl drápky větřík. Trochu větru, trochu jiný typ soupeře a pro náš tým to rázem byla úplně jiná hra. Z tohoto utkání jsme si odnesli porážku 0:3 a velmi pochroumané sebevědomí. Ale co už, nebudemě věšet hlavy a vzhůru za dalším zápasem, který je přeložen a hraje se přístí týden na poli týmu z Otaslavic.